Památky a zajímavosti v Alanyi

Alanya - krápníková jeskyně DalmatašPokud jednou navštívíte Alanyi, byla by velká škoda strávit celou dovolenou pouze relaxováním na písečné pláži. Určitě byste měli navštívit alespoň některou z místních památek a poznat kulturu a tradice.

Za návštěvu rozhodně stojí místní hrad Kale, ze kterého je nádherný výhled na celé okolí. Kromě tohoto výhledu na město uvidíte také krásné hradby a zajímavou bránu s perským nápisem. Velmi navštěvované jsou také místní jeskyně, kterých je v Alanyii opravdu hodně. Západně pod hradem se nachází krápníková jeskyně Dalmataš, která patří k nejnavštěvovanějším jeskyním. Její klima navíc působí blahodárně při léčbě astmatu. Pod hradem pak můžete nalézt další dvě jeskyně, a to Fosforlu a Konsalar. K nim se můžete dostat dvěma možnými způsoby. Buď to doplout sem na lodi, nebo sem můžete doplavat. Zhruba 12 kilometrů od Antalye je další jeskyně s názvem Dim. Tato jeskyně je druhou nejdelší, kterou můžete v Turecku navštívit.

Pro milovníky přírody jsou tu také nádherné vodopády Kursunlu. Vodopády se nachází uprostřed krásného borového lesa, který spolu s řekou, zeleným porostem a skalami tvoří přírodní park vyhlášený v roce 1991. Tyto vodopády se nachází hruba 20 kilometrů od Alanye, tedy asi 20 minut jízdy. Daná oblast je vhodná pro pěší turistiku nebo procházky. Jste-li aktivnější typ, tak se určitě vydejte na zdejší pohoří Taurus, ze kterého se vám naskytne krásný výhled do širokého okolí. V místních malých vesničkách se zase můžete podívat, jaký je zde folklor či tradice.

Na výlet se můžete vydat do nedalekého letoviska se starými římskými rozvalinami. Řeč je o městě Side, které turisty láká nejen zajímavou historií a památkami, ale také krásnými dlouhými plážemi a azurovým mořem. Opravdu zajímavé jsou archeologické vykopávky a ruiny římských staveb.

Vyhledejte si úžasnou dovolenou v Alanyi!

Velmi krásná je také plavba po řece plné krásných zákoutí. Můžete se tak plavit jak po řece, tak i po Středozemním moři. Součástí výletu je také návštěva Manavgatského vodopádu, který rozhodně stojí za shlédnutí. Jste-li aktivnější typ, můžete vyzkoušet i rafting.

Nebo si rezervujte nádherný hotel!

© Copyright 2018 | Alanya (Turecko) | www.alanya-turecko.cz
Provozuje: TravelBees.cz