Kleopatřina pláž

Alanya - Kleopatřina plážLetovisko Alanya je vyhledávanou oblastí především díky krásným písečným plážím. Tou nejvyhledávanější je bezesporu Kleopatřina pláž, která nese svůj název od egyptské královny Kleopatry.

Tuto oblast Kleopatře daroval její manžel Marcus Antonius. Podle legendy královna Kleopatra odmítla položit svoji nohu na jinou zem, než egyptskou. Proto sem nechal Marcus Antonius dovést egypský písek. V současné době se zde pěstuje především ovoce, zelenina a koření.

Kleopatřina pláž se nachází hruba 100 metrů od hlavního centra Alanye. Je dlouhá více jak tři kilometry a tvoří ji zlatavý písek. Tato pláž je pravidelně udržovaná v čistotě. Jedná se o opravdu kvalitní pláž, což mimo jiné dokazuje také Modrá vlajka EU. Jelikož je tak kvalitní, je také hojně vyhledávaná. Především v době turistické sezóny je opravdu zalidněná. Pokud byste ji chtěli vidět prázdnou, museli byste si přivstat nebo ji navštívit v zimním období.

Pláž je obrácena směrem na jih, takže sem po celý den svítí sluníčko. Opalovat se tak můžete od brzkého rána až do večera. Kleopatřina pláž nabízí slunné počasí po většinu roku. Pokud sem tedy zavítáte v dubnu nebo v listopadu, můžete mít jistotu, že budete mít prosluněnou dovolenou.

Pokud jste aktivnější typ, můžete využít některou z vodních aktrakcích, jako je třeba jízda na vodních lyžích, vodním skútru, windsurfing či kitesurfing. Na své si zde přijdou také milovníci potápění a šnorchlování. Pod mořskou hladinou totiž uvidíte nejrůznější a nejpestřejší druhy ryb a vodních rostlin.

Vyberte si z nabídky zájezdů do Alanye!

© Copyright 2018 | Alanya (Turecko) | www.alanya-turecko.cz
Provozuje: TravelBees.cz