Hrad v Alanyi

Alanye - hradTurecké město Alanya se může pyšnit jednou významnou dominantou, a tou je zřícenina hradu, která stojí na vysokém kopci, kteterý je ze tří stran obklopen mořem. Tento hrad tvoří jakousi hranici mezi západní a východní částí Alanye. Tato stavba spolu s jeho opevněním stojí na malém poloostrůvku v jižní části Alanye.

Zdi opevnění jsou dlouhé 6,5 kilometrů. Hrad má celkem 83 věží a 140 bašt. Tento hrad nese název Kale a nechal jej vybudovat seldžucký sultán Alaaddin Keykubat v roce 1226. Alanyjská pevnost byla původně vybudována na obranu proti v pádu křižáků.

Pokud si chcete na dovolené udělat příjemný výlet, můžete vyjít na hrad pěšky. Cestou procházíte kolem hradeb, které stojí také za shlédnutí. Na hradbách je zajímavá bašta, neboli dělová věž, na ochranu přístavu či úzká vstupní brána s perským nápisem. Jakmile vystoupíte na hrad, naproto vás nadchne překrásný výhled na moře, dlouhé pláže a celé město.

Vyberte si z nabídky zájezdů do Alanye!

Taková to příjemná procházka vám zabere celý den. Pokud se na hrad vydáte autem, budete u pevnosti za hodinku. Využít můžete také služeb místní autobusové dopravy, která sem turisty pravidelně přiváží.

S každým hradem je spojena jistá legenda. A hrad Kale není žádnou výjimkou. Dle ní zde byli v minulosti drženi vězni. Ti neměli žádnou šanci se z vězení dostat. Byla jim však dána možnost, dostat se na svobodu. Stačilo splnit pouze jeden zdánlivě snadný úkol. A to shodit z okraje útesu, který byl vysoký 120 metrů, do vody těžký předmět. Přitom daný předmět měl skončit přímo v moři pod útesem. Někomu se to může zdát snadné, chyták ovšem spočívá v tom, že skála má takový tvar, který splnění tohoto úkolu dosti znesnadňoval. V případě, že se tento úkol vězni nepodařilo ani na třetí pokus splnit, byl sám shozen z útesu do moře.

Nebo si rezervujte letenku za úžasnou cenu!

© Copyright 2018 | Alanya (Turecko) | www.alanya-turecko.cz
Provozuje: TravelBees.cz