Doprava a ubytování v Alanyi

Alanya - ubytováníNejsnadnějším způsobem, jak se na na krásné letovisko Alanya dostanete, je samozřejmě letadlem. Vzdálenost mezi Českou republikou a Tureckem je přibližně 1 980 kilometrů a cesta letadlem trvá hruba 2 a půl hodiny. Délka letu se odvíjí také od toho, z jakého letiště odlétáte a zda jsou nějaká mezipřistání. Pokud do Turecka vyrážíte z Brna, často bývá mezipřistání v Ostravě. Jestli-že odlétáte z Prahy, Karlových Varů či Pardubic, letadla většinou mezipřistání nemívají. Cena letenky se pohybuje kolem 8 000 Kč. Letadlo přistává na mezinárodním letišti, které se nachází ve 120 km vzdálené Antalyi. Je tedy nutné absolvovat transfer do Alanye autokarem.

Co se týká dopravy v Alanyii, nejvhodnějším dopravním prostředkem jsou tzv. dolmuše. Jedná se o sdílené taxi, na které stačí pouze mávnout a dovozou vás na vámi požadované místo. Pokud tedy chcete poznat celé město, určitě jich využijte.

Vyhledejte si letenku přes Královna.cz

Místo odletu:
Místo příletu:
Datum odletu: (DD.MM.RRRR)
Datum návratu: (DD.MM.RRRR)

Jelikož je Alanya jedno z nejnavštěvovanějších tureckých letovisk, není žádný problém najít vhodné ubytování. Nabídka je opravdu rozmanitá. Záleží tedy pouze na vašich přáních a finančních možnostech. Alanya je poměrně mladým letoviskem, takže zde najdete moderní hotely. Většina ubytovacích zařízení se nachází v blízkosti písečných pláží, aby to turisté neměli příliš daleko.

Pokud se nebudete chtít ubytovat v hotelu, ale třeba v nějakém bungalovu na zahradě, máte bohužel smůlu. Téměř všechny hotely mají totiž více jak 5 pater. Také všichni turisté nemohou bydlet v hotelích poblíž pláže. Proto u vzdálenějších hotelů naleznete alespoň opravdu luxusní bazény. Výhodou těchto ubytovacích zařízení ale je, že na nacházejí blízko centra města. Samozřejmostí je i stravování formou all inclusive.

Ve větších komplexech jsou pro turisty k dispozici také doplňkové služby, jako obchůdky, kadeřnictví, turecké lázně či různé sportoví aktrakce, jako fitness centrum, šipky, volejbal, stolní tenis nebo basketbal.

Vyhledejte si ubytování na Booking.com

© Copyright 2018 | Alanya (Turecko) | www.alanya-turecko.cz
Provozuje: TravelBees.cz